Ben Kimim?

Ankara’da doğdum ve üniversiteyi de Ankara’da bitirdim. Ankara neydi? Kimin nerede yemek yediği, hangi alışveriş mekezine gittiği, hangi cafede buluştuğu, hangi gece kulübünde takıldığı, hangi caddelerde dolaştığı belli olan hatta keskin hatlarla ayrılan düzen şehri. Ankara’ya gitmeden önce sorarsanız nerelere gitmeli diye hep aynıdır sayılanlar: Atakule’den manzarayı izle, Karum’da alışveriş ve piyasa yap, Tunalı Hilmi Caddesi’nde bir aşağı bir yukarı salın, cafelerde otur, 7.Cadde’de piyasa yap, Ulus’ta ilk meclise git, Gençlik Parkı’nda eğlen, Atatürk Orman Çiftiği’nde Atatürk’ün evini mutlaka gör.. Tavsiye edilen yerler üç aşağı beş yukarı hep aynı… Şu anda değil ama benim zamanımda istediğin yere yürüyerek gidebildiğin şehir. Pratik, düzenli, mantıklı, bürokratik şehir. Trafiği cinnet geçirtmez, şehir hayatı hızlı akmaz, telaş yoktur, öğrenciyseniz tadına doyulmaz. Ankara’daysanız siyasetten kaçamazsınız, Aspava ve Hosta’ya ayda bir gitmeden duramazsınız.
Öyle İstanbul’daki gibi çok fazla mekan seçeneği olmayan ama sürekli ‘’Kitap oku ve tiyatroya git’’ baskısı olan bu şehirde ben küçük yaşlardan beri hep spor veya sanatta profesyonelleşmek istemiş, kompozisyon ve resim yarışmalarında ödüller, atletizmde dereceler kazanmış, profesyonel voleybol takımlarından teklifler almış, aşırı inek bir öğrenci olarak Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdim.
Her iktisatçının yaptığı gibi kariyere bankada başlama düşüncesi… İstanbul’a geliş…bir yıllık bir ‘’memuriyet’’ dönemi…Ve memuriyet kafasında çalışmanın uymaması nedeniyle bu dönemin bitişi ile reklamcılığa geçiş. Müşteri temsilciliği ile başlayan reklamcılık kariyerim off line reklam ajanslarında müşteri direktörlüğü, stratejik planlama ile devam etti. Internet reklamcılığının hızlı yükselişi ile digital dünyaya geçtim.
2009 yılında 3 kardeş olarak digital ajansımızı kurduk. Türkiye’nin önde gelen reklamverenlerine 360 derece digital hizmet verdiğimiz ajansımızda ortaya çıkardığımız projelerle en iyi display kampanyası, en iyi mobil site, sosyal medyada en iyi proje, sosyal medya yönetiminde kriz yönetimi ikincilik ödülleri gibi birçok hatrı sayılır ödüllere de sahip olduk. Ajansımızın kurulduğu dönemle paralel yükselen sosyal medya, bugün neredeyse tüm diğer kanalları geride bıraktı. Ve bu dönem benim için sadece web sitesi yapımı, digital kampanya ve konsept oluşturma, rich media, videolar, animasyonlar, display, SEO, mailing vs ile ilgili değil sosyal medyada da a’dan z’ye herşeyi yönetebilme aşamasına geldiğim dönemdi.
Aslında reklamcılığa başladığım ilk dönemden bugünlere kadar yaptığım çalışmalar, ilkokuldan itibaren var olmak istediğim pek çok alanda becerimi de ortaya koymamı daha doğrusu bu yeteneklerimi geliştirerek para kazanmamı sağladı. Kendi ajansımız da dahil çalıştığım ajanslarda kreatif ekibe yön vermek, gerektiğinde metin ve senaryo yazmak, sosyal medya projeleri ve içerikler üretmek, benim yazarlıkta ve resimdeki yeteneğimin artık dışa vurumuydu. Geç de olsa küçüklük hayallerime yaklaşmıştım.
2017’nin sonlarında bir şeyleri kendi başına yaratmak ve yazmayı birinci sıraya almak için belirli bir yaşa gelmenin de etkisi ile ”Aydont” a başladım.