Yağ yakan smoothie

yag-yakan-smoothie

Mayıs bitiyor. Haziran başlıyor. Yani Yaz geldi bile. Yağ yakmak ve kilo vermek için çok daha hızlı olmak gerek. Bu nedenle Yaz smoothie’lerinde 2.tarifim Yağ yakan smoothie. 

Bu smoothie de yine yeşil. Salatalıktan sonra Maydanoz ve Ananas yağ yakmak ve su atmak için ideal yeşiller bence.

Salatalar dışında günün en önemli öğünü olan kahvaltılarda her sabah bir iki tutam Maydanoz ve bir Salatalık ödem atmada mucizeler yaratıyor diyebilirim. 

Okumaya devam et “Yağ yakan smoothie”

Kaya Tuzu selülit yapar mı?

kaya-tuzu-selulit-yapar-mi

Yıllardan beri biz kadınların hep sorduğumuz soru: Tuz selülit yapar mı? Bu soru son zamanlarda evrime uğradı: Kaya Tuzu selülit yapar mı? oldu. 

Kaya tuzu ve benzerlerinin popüler olmasıyla bireysel ve amatör araştırmalar da başladı tabii. Araştırmalarla birlikte denemeler, yanılmalar, tavsiyeler, ahkam kesmeler de peşi sıra geldi. Gelmeye de devam ediyor.

Benim de konu hakkında görüşlerim olacak tabii. Sağlıklı yaşam, ödem ve selülit hakkında düşünceler ve söyleyecekler zaten hiç bitmez.  

Okumaya devam et “Kaya Tuzu selülit yapar mı?”

Güneşin faydaları ve zararları

gunesin-faydalari-ve-zararlari

Konumuz: Güneşin faydaları ve zararları.

Ama önce Güneş’e bir giriş yapmak lazım:) Güneş bir yıldız. Güneş Sisteminin merkezindeki yıldız. Dünyaya en yakın yıldız. Yaşamın temel kaynağı. Güneş hayatın devamını sağlıyor. Isı ve ışık kaynağı. 

Güneş ışınları, tüm biyolojik varlıkların hayatta kalmasını, hastalık kaynağı bir çok mikro organizmanın da yok edilmesini sağlıyor. Fotosentez için hayati bir rol oynuyor.

5 milyar yıldır yaşam kaynağı olan Güneş, bir o kadar yıl daha yaşamı devam ettirecek enerjiye sahip. 

Ama Güneş yaşamın asıl kaynağı olacak kadar insanlara faydalı olduğu kadar çok zararlı da olabilir. 

Okumaya devam et “Güneşin faydaları ve zararları”