Benim dermaroller hikayem

Dermarollerı artık hemen her kadın biliyor. Akne izleri, çatlaklar, kırışıklıklar, lekeler, yara izleri, selülit, geniş gözenekler gibi pek çok cilt probleminde etkili, son dönemlerin en popüler cilt gençleştirme yöntemi. Deneyenler de oldukça fazla anladığım kadarıyla. Ama benim dermaroller hikayem biraz farklı…Ben ilk olarak dermarollerı 15 yıl önce tanıdım. Stresten yüzümde çıkan aknelerin tedavisinde Roaccutane kullanmıştım o dönem. Doktorumun yazdığı ve onun kontrolü ile kullandığım bu ilaç vücuda aşırı A vitamini pompalayarak fazla yağ üretimini engelliyor. Ama yan etkileri de oldukça fazla. Kısırlık ve depresyona kadar pek çok yan etkisi var ve doktorum bütün bunlarla ilgili bana bilgi verdi. Bendeki yan etkileri ellerim, dudaklarım, vücudumun aşırı derecede kuruması oldu. Ellerim o kadar kızardı ve kurudu ki kimsenin görmesini istemedim. Çok da kısa olmayan bu acılı süreçten sonra suratımdaki tüm akneler dışarıya atıldı ve yok oldu.
Ancak çilem daha bitmemişti. Çünkü yüzümde aknelerin bıraktığı izler kaldı ve doktorum Dermaroller tedavisine başlamamızı önerdi. Ve benim için asıl acılı süreç başladı:(
Sanırım 6 seans falan sürdü. Her seans yaklaşık 30 dakikaydı. Ama o her seans geçirdiğim 30 dakika tam bir işkenceydi. Yüzümde binlerce iğne hem de bastıra bastıra yüzlerce kez dolaşıyordu. Öncesinde kremle uyuşmasına rağmen çektiğim acılar tarifsizdi. Her çıktığımda yüzüm kıpkırmızı oluyor ve zonkluyordu.
Her şeye rağmen sonuç inanılmazdı. Yüzümde neredeyse hiç iz kalmadı. Cildim daha parlak oldu. Gözeneklerim sıkılaştı. Çektiğim acılara değmişti. Roaccutane’le başlayan dönem mutlu sonla bitmişti.
Şimdi yeni bir dönem başladı. Evde acısız dermaroller dönemi. 2 yıl önce cilt bakımı için gittiğimde güzellik uzmanıma evde kendim ne yaparım diye sorarken (tabii pratik olması benim için olmazsa olmaz) dermaroller dedi. O anda çektiğim acıları yaşadım sanki. Ama panik yok dedi. Evde yaparken iğnelerin boyutu değişiyor, bu yüzden de çektiğin acı azalıyor. Zaten 1 mm üzerindeki iğnelerle uygulamayı ancak doktor yapabiliyor. Çünkü cildinize telafisi mümkün olmayan zararlar verebilirsiniz.
Ben de gittim 0,5 mm’lik olanından aldım. Uygulaması o kadar kolay ve acısız ki. Akşam TV izlerken aşağı, yukarı ve çarpı çizerek yüzümde gezdiriyorum. 5 dakika yetiyor. Sonrasında serum sürüyorum. Ben Topicrem Ulta Hydratant Serum kullanıyorum.
Cildim sıkılaşıyor, parlıyor, çok sağlıklı bir renk oluyor, kırışıklıklar azalıyor. Selülit ile ilgili henüz bir denemem olmadı ama selülit için daha çok iğnesi olan daha büyük bir başlık gerekecektir diye düşünüyorum. 
Çok dikkat ettiğim önemli konular:
• Kullanmadan önce yüzüm çok temiz olmalı.
• Dermarollerımı dezenfektan ile temizlemeliyim.
• Güneşe çıkmamalıyım. Yaz uygun bir dönem değil.
• Kış bile olsa 50 faktör koruyucu krem kullanmalıyım.
• Kullandıktan sonra dermarollerımı dezenfekte edip kuruttuktan sonra buzdolabında tutmalıyım.

Please follow and like us:
error0
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir