Bodrum’da yaşayabilir miyim?

Bodrum’da yaşayabilir miyim? İstanbul’u terk edebilir miyim? Bodrum’da yaşamak için erken mi?

Hafif paranoyak bir insan olarak İstanbul’da sadece belli semtlere gidebilmek, belli bir saatten sonra bazı caddelerde ya da sokaklarda yürüyememek, sanki başına bir şey geldikten sonra işine yarayacakmış gibi ne olur ne olmaz diye taxiye binmeden önce plakasını almaya çalışmak, durak taksisi bulmaya odaklanmak, her geçen gün sanki daha da kabalaşan, eğitimsizleşen, saygısızlaşan, merhamet duygularını yitiren insanlarla trafikte, markette, yolda sokakta, her yerde karşılaşmak bazen muhatap olmak zorunda kalmak. Sonrasında küçük çapta isyanlar ve cinnetler yaşamak…Ve bir Ankaralı olarak İstanbul’da yaşamanın verdiği giderek artan inanılmaz ağırlığı artık taşıyamamak…Hep şu soruyu sormak: İstanbul’u terk edebilir miyim?

Bodrum’da yaşayabilir miyim?

Her gün İstanbul’dan şikayet etmek ama yaşamaya devam etmek, sanki bu şehir kendi kendini bu hale getirmiş gibi yerden yere vurmak.

Sporu sallamak, arkadaşlarla görüşmemek, kendin için faydalı hiç bir şey yapmamak ve her akşam kendini zar zor attığın evinde TV başında uyumaya çalışmak.

Sabahları isteksiz, yorgun, ağrılarla uyanmak, sürünerek işe gitmek ve aynı şahanelikte ! günler yaşamak…

Ben ve benim gibilerin yıllarca hayalini kurduğu sahil kasabasına yerleşme fikrini hayata geçirmek için çanlar sanki zamanı gelmiş de geçiyormış gibi çalıyor.
Ve kış ortasından beri yapılan istişareler ve araştırmalardan sonra elimizde Mayıs’a kadar tadilatını bitirmemiz gereken, her mevsim yaşamak için hiç de fena olmayan bir ev var artık. Hem de Bodrum’da:)

Bodrum’da tadilat ve inşaat adına ne yapacaksanız Mayıs başında bitirmeniz gerekiyor.

Yani Mayıs ayında artık Bodrum’da yaşamaya başlıyorum. Ama yaşayabilir miyim bilmiyorum tabii ki:( Birkaç bilenden ve yaz kış Bodrum’da yaşayanlardan dinlediklerim; her şey yaza göre düşünüldüğü için doğal gazın olmaması, ısınma, izolasyon ve altyapı sorunları. Isınmada klima kullanılması, sonrasında gelen kabarık elektrik faturaları.

Emeklilik günlerinin tadını çıkarmak için yerleşmiş 60+ insanlarla Yaz bitip herkes dağılınca ne yapacağınız muamma:( Bodrum’da yaşayabilir miyim? İstanbul’u terk edebilir miyim?

Hep bir şeylere karar verince sizin motivasyonunuzu düşürmeye çalışan, sadece olumsuzlukları önünüze seren, bir anda o konuda her şeyi bilen, ‘’görmüş geçirmiş de’’ ‘’aman tövbe’’ demiş de tipler türeyiverir ya şimdi de öyle:(

Ama hayatı boyunca kendini deneme – yanılmalarla eğiten ve terbiye eden bir Koç olarak ben, bu söylenenleri sadece dinliyorum ve bavulumu yavaş yavaş topluyorum:)

Please follow and like us:
error0
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir