Erkekler için çocukları kullanan kadınlar

Erkekler için çocukları kullanan kadınlar. İlk okuduğunda içine ürperti veren bir cümle. Çünkü çocukları kullanmak var. Kullanan kadınlar var. Burada kadın yerine anne demek daha doğru olacaktı ancak kadınlar demek onlar için durumu biraz yumuşatabilir. Onlar için durumu biraz yumuşatabilir; aklı, fikri, vicdanı olanlar içinse sonsuz şey ifade eden ve çok değerli olan anneliğin kirlenmesini engeller. Çünkü kimse bir annenin, anne olan bir kadının, çocuğunu kendi çıkarlarını korumak için kullanacağına inanmak istemez.

Ama kullanıyorlar. Kim bunlar? Nasıl kullanıyorlar? Nerede yaşarlar? İnsan mı bunlar? Erkekler için çocukları kullanan kadınlar…

Bence bunlara kadın demek de tuhaf. Kadınlara hakaret. Ama mecburen diyorsun çünkü hem cins olarak yaşıyorlar bu dünyada. Bunlar, herkes olabilirler. Her yerde bulunabilirler. Göstermelik bir işleri olabilir, bir kartvizit için çalışırlar, dedikoduyla beslenirler, herkesin hem cinslerinin bile açığını kollarlar, taklit ederler, sinsidirler, -miş gibi yaparlar, sahtedirler….Ama amaçları aynıdır: Bir erkeği bağlamak. Bir erkeği bağlamak için de en kesin yöntem: Ondan çocuk sahibi olmak. Bu ‘’bir erkek’’ de ne hikmetse hep bir iş adamı, bir yönetici..bir zengin yani:) 

Her ne kadar kadınlardan daha sert ve ketum görünseler de aslında erkekler duygusal. Melankoli gibi garip uçlarda yaşamadıkları için sanki daha duygusuz sanırsın. Ama duyguları derin olabilir, göstermelik değil. Duygularını show için kullanmazlar. Hele çocuk sevmeyen, baba olmak istemeyen erkek yok gibi. Ama onlar da tıpkı bizim gibi doğru insanı ararlar. Hiç aklımıza gelmez ama erkekler de etrafında köpek balığı gibi dolaşan pek çok kadından kaçarlar aslında. Anlamıyor sanırsın ama kimin ne olduğunu çok iyi bilir, bildiğinden de mümkün olduğu kadar muhatap olmamaya çalışır, yolunu değiştirir…

Ama her insanın ‘’basiretinin bağlandığı’’ bir gün vardır.  Belki morali bozukken, belki çok eğlenirken, çok mutluyken en zayıf anında hata yapar. Bu onun için hatadır. Ama ‘’birisi’’ için hayat sigortasıdır. Geleceğinin garantisidir. Yıllardır beklediği fırsatı yakalamıştır. Artık onu kimse tutamaz. Elinde kozu vardır. En iyi şekilde değerlendirmek zorundadır.

Bu ilişkiye çok emek vermiştir:) Aslında çok seviyordur, aşıktır. Evlenmelerinin de tek sebebi de budur:) Zorlama falan yok yani. Bir tuzak değildir bu. Fırsattan istifade etmek hiç değildir. Zavallılık, gurursuzluk, rezillik değildir.

Tadını çıkarır geçen 9 ayın. Evlense de evlenmese de hayatı değişecek, garanti altına alınacaktır.  Bir de evlenirse, soyadının verdiği güvenle daha önce gıptayla baktığı, uğruna neler yaptığı! ‘’topluluğa ‘’arkasından konuşulanlara bakmadan girip çıkacaktır. Onlardan biri olacak, sınıf! atlayacaktır. Bütün bunların anahtarı anne babasını seçme şansı olmayan, günahsız bir çocuktur.  O da öyle ya da böyle büyüyecektir:)

Evlenmek için kullanmaktan utanmadığı gibi devam etmesi için de hep öne sürer. Gerekirse tehdit eder. Bazen o kadar çıkar ki insanlıktan, hem onun hem de kendinin canına kıymakla tehdit bile eder adamı.

Yanında olması önemli değildir. Sevmesi, ilgi göstermesi önemli değildir. Vakit geçirmesi önemli değildir. Yeter ki zorla kurduğu düzeni devam etsin, sahte dünyası dönsün. Bu arada arkasından konuşulanları bilir, dalga geçildiğini bilir, kimse tarafından gerçekten saygı görmediğinin farkındadır. Hor görülmesi önemli değildir. Rezilliğinin ayyuka çıkması önemli değildir.  

İşte bence bunlara anne demek çok ayıp. Çünkü kimse bir anneye, anne olan bir kadına, çocuğunu kendi çıkarlarını korumak için kullanacağına inanmak istemez. Kadın demek de tuhaf. Kadınlara hakaret. Ama mecburen kabul ediyorsun çünkü hem cins olarak yaşıyorlar bu dünyada:( Erkekler için çocukları kullanan kadınlar.

Please follow and like us:
error0
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir