Hem aptal hem de çirkin kadınlar çalışmamalı

Hem aptal hem de çirkin kadınlar çalışmamalı. Başlangıçta sert gelebilir. Kadınlar çalışmalı. Evli de olsa bekar da olsa çalışmalı. Ekonomik özgürlüğü için çalışmalı. Bir erkeğe bağımlı olmamak için çalışmalı. Üretken olmak için çalışmalı. Özgüven için çalışmalı. Söz sahibi olmak için çalışmalı. Ama öyle zamanlar oluyor ki bazı kadınlara ‘’git evinde otur’’ demek istiyorsun. Öyle kadınlar ki bunlar hem çirkin, hem de aptal hem de kötü kalpliler.

Bir kadın güzel olur, iyi yürekli olur ama kafası çok çalışmayabilir. Bunu farkındaysa sorun yok. Çünkü farkındaysa haddini aşmaz. Çalıştığı insanları yormaz. Aptallığını kapatmak için tuhaf hamleler yapıp komik durumlara düşmez. Herkesin ondan beklentisi bellidir. Beklenildiği kadar işini yapar. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. İnsanların arkasından konuşmaz. Yaranmak için yalakalık yapmaz. Çalışma arkadaşlarının arasında mikser olmaz. Aptaldır ama güzeldir, naiftir, iyi kalplidir, sosyaldir, insanlarla iyi geçinir. İşte bu aptal ama güzel kadınlar iş hayatında çekilebilir. Bu yüzden de çalışabilirler bence.

Bir kadın akıllı olur, işinde çok iyi olur ama çirkindir. Burada da sorun yok. Zaten yaptığı işte iyi olması çalıştığı şirket için çok büyük avantajdır. Her patron böyle çalışanların peşindedir. Bulduğunda da kaybetmek istemez. İçinde iyidir, çalıştığı yere kazandırır. İşinde iyi olduğu ve kafası da normalin üzerinde çalıştığı için sadece bulunduğu departman çalışanlar için faydalıdır. Çünkü ondan öğrenilecek çok şey vardır. Sadece çalıştığı bölüm değil, diğer  departmanlara da faydası vardır. Çünkü  insan ilişkileri iyidir, fikirleri değerlidir, sosyaldir, yardım severdir. Bu yüzden çalışabilirler diyemeyiz. Bu kadınlar %100 çalışmalıdır zaten.

Hem aptal hem de çirkin kadınlar

Ama şimdi asıl mevzuya gelelim. Benim çok fazlaca takıldığım, sinir olduğum, hemen her iş yerinde mutlaka olan,  görünce yolunu değiştirdiğin kadınlar bunlar.  Bunlar hem aptal hem de çirkin kadınlar. Üstelik kötü yürekli ve hadsiz kadınlar. Benim karşılaştığım bu tiplerin çoğu, çalıştıkları işlere hasbel kader girmişler. Bazıları yakın, tanıdık vasıtasıyla başlamışlar. Bazıları kendilerini olduklarından farklı göstermişler. Bazılarının ise şansı yaver gitmiş. Ama bu kadınlar en tehlikeli çalışan tipi bence. Yakın zamanda karşılaştım mesela ben böyle tiplerle. Hem de bir şirkette 2 tip vardı böyle:) Artık benim için böyle tipleri çözmek çok kolay olduğu ve bu tipler de aşırı aptal oldukları için problem olmadı:) Ama bu tipler sana bir şey yapmasalar bile her türlü görüntü kirliliği durumları  var tabi:) Böğğyyk yani:) Hem aptal hem de çirkin kadınlar.

Yaşı geçkin ama hiç evlenmemiş, yaptığı işle ilgili bilgi ve tecrübesi olmayan tipler bunlar. Sözde yaptıkları işle ilgili bile bilgi ve tecrübeleri yok. Ama çalışmaya devam ediyorlar çünkü patronlarının her dediği doğru onlar için. Bazı patronların en sevdiği çalışan tipi bunlar. Çünkü patronun her dediğine tamam ve doğru derler:) Patrona methiyeler düzerler. Peşinden ayrılmazlar. Hatta bazıları patronlarına tost ve çay servisi bile yaparlar:) Rezervasyonlarını yaptırırlar:) Düşün artık durumun vehametini:) 

Bu patron her konuda beyindir ve her konuda uzmandır:) Bunun için de her konuda onları patron yönlendirir. Çünkü bu tiplerin herhangi bir alanda uzmanlıkları da yoktur.  Onlar çıkan fikirleri, bir asistan edasıyla hayata geçirmeye yani uygulamaya çalışırlar. Ama o kadar bilgisiz ve aptallardır ki onu bile beceremezler. Organize edemezler. İnsanları yönetemezler. İşleri arap saçına çevirirler. Yaptıkları hatalar nedeniyle maliyetleri artırırlar. 1 kuruşa yapılacak işi 10 kuruşa çıkarırlar. Ama yaptıkları hataları başkalarının üzerine yıkarlar. Sıra patrona hesap vermeye gelince, birini ya da birilerini kurban seçip iftira atmaktan çekinmezler. Çünkü çirkin oldukları kadar kötü yüreklidirler. Etik diye bir kavram yoktur onlar için. Çünkü olursa zaten var olamazlar.

Kendilerini işin içinden sıyırmak için çalışma arkadaşlarını harcarlar. İnsanların yüzlerine güler, arkalarından demediklerini bırakmazlar. İletişimleri kötüdür. İş yerinde sevilmezler ama idare edilirler. Yani insanlar onlara ‘’he he’’ der geçerler:)

Patronlar bunları severler çünkü yalaka oldukları kadar şamar oğlanıdırlar aynı zamanda:) Patron karısına sinirlenir bunları haşlar. İş yerinde aksilik olur bunları yerin dibine sokarlar. Birilerinin yanında, topluluk içinde ya da  yalnızken hiç fark etmez. Çünkü patronun gözündeki değerleri de bellidir aslında. Mütemadiyen fırça yerler ama ne fayda. Çünkü  artık kösele olmuştur suratları. Olmasa ne yapacaklar ki? Bu tipler için bu iş yeri ilk ve son şanstır. Gidecekleri, çalışacakları başka bir yer yoktur ki. Hasbel kader girdikleri bu iş yerinde her şeye rağmen çalışmak zorundadırlar. Ne kadar zavallı bir durum değil mi? İşte bunlar hem çirkin, hem aptal, hem de kötü kalpli kadınlar. Hem aptal hem de çirkin kadınlar çalışmamalı.

Kadınlar çalışmalı. Evli de olsa bekar da olsa çalışmalı. Ekonomik özgürlüğü için çalışmalı. Bir erkeğe bağımlı olmamak için çalışmalı. Üretken olmak için çalışmalı. Özgüveni için çalışmalı. Söz sahibi olmak için çalışmalı.

Çirkin kadın ne yapmalı?

Çirkin değil de bir kadın hem çirkin, hem aptal, hem bilgisiz, hem kötü, hem iş ahlakından yoksunsa çalışmamalı! Kadın ya da erkek, patron ya da çalışan kim varsa, bunlardan korunması dileğiyle:)

Please follow and like us:
error0
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

“Hem aptal hem de çirkin kadınlar çalışmamalı” için 2 yanıt

 1. Hello ,

  I saw your tweets and thought I will check your website. Have to say it looks very good!
  I’m also interested in this topic and have recently started my journey as young entrepreneur.

  I’m also looking for the ways on how to promote my website. I have tried AdSense and Facebok Ads, however it is getting very expensive.
  Can you recommend something what works best for you?

  I also want to improve SEO of my website. Would appreciate, if you can have a quick look at my website and give me an advice what I should improve: http://janzac.com/
  (Recently I have added a new page about FutureNet and the way how users can make money on this social networking portal.)

  I wanted to subscribe to your newsletter, but I couldn’t find it. Do you have it?

  Hope to hear from you soon.

  P.S.
  Maybe I will add link to your website on my website and you will add link to my website on your website? It will improve SEO of our websites, right? What do you think?

  Regards
  Jan Zac

  1. Hello,
   Thank you for your nice comments. I will review your web site. I am looking for the ways for the promotion. I started slowly with Instagram ads. I’am going to use Google Adwords later. We will have to spend a little money 🙂
   I can add link to your website on my website. I pleasure if you link my site on you web site.
   Regards

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir