Kedilerle ilgili en güzel hikaye

Kedilerle ilgili en güzel hikaye. Çünkü  bu, benim kedilerimin hikayesi. Onlar benim çocuklarım çünkü doğdukları günden beri benimle birlikteler. İki kardeş kedicik: Kırık Kuyruk ve Pasha. Bu kediler annelerinin sütüyle büyüdüler. Aslında 5 kardeştiler. Ama sadece ikisi benimle yaşıyor.Hikayeleri, 2015 yılının yaz günlerinden birinde annelerinin bizim bahçeye gelmesiyle başladı. Benim evim bahçeye açılıyor. Kapılar da hep açık. Bir gün anneleri yani Zeytin bahçeye geldi. İsmini Zeytin koyduk çünkü simsiyahtı. Gözleri de yeşil:) Ertesi gün tekrar geldi. Mama alıp bahçeye mama koydum. Yine geldi. Sonra eve girmeye başladı. Gelip yanımıza oturuyor, bizimle TV izliyordu. Yaşı çok büyük değildi. En fazla 1 yaşında falan. Çok uysal, sevecen. Hiç kedi gibi hırçınlıkları, ani atakları yok. Zeytin bizimle yaşamaya başladı. Ama gidiyor, geziyor sonra geliyor, kapı açıksa girip oturuyor.  Kapı kapalıysa kapının önünde duruyor. Açıyoruz içeri giriyor yine. Aşılarını yaptırıyoruz. Her gün mamasını veriyoruz.

Anne kedi ve yavruları

Bir süre sonra sanki şişmanlamaya başlıyor. İlk başta anlamıyoruz ama kendisi hamileymiş meğer. Bir süre ortadan kayboluyor. Döndüğünde ağzında bir yavru kedi. Getirip bırakıyor, sonra bir tane daha getiriyor, bir tane daha derken, bahçeye tam 5 kedi yavrusu getiriyor. 4 erkek, 1 kız. 

Biz Zeytin’i besliyoruz. Zeytin çocuklarını emziriyor. Evin içinde bir eğlence bir şamata. 5 yavru kedinin oynamasını, gün geçtikçe büyümelerini izlemek kadar eğlenceli hiç bir şey yok bence. Havada çarpıştıklarını bile gördüm:) Banyoda kumları var. Biri tuvalete gidince diğerleri de gidiyor. Kalabalık ailelerdeki banyolar gibi kedi kumunun önünde kuyruk olduklarını bile gördüm:)

Zeytin, yavrularını sütüyle belli bir zaman besledikten sonra daha seyrek gelmeye başladı. Yavrularını kendi ayakları üzerinde duracak yaşa getirmiş,  güvenli bir eve yerleştirmişti. Sanki bunun verdiği rahatlıkla, özgür bir anneye dönüşmüştü. Bir süre sonra da hiç göremez olduk kendisini. 

5 kediyle ne yapacağımı düşünürken, gelip gidip seven komşularımız ikisini sahiplendi. Kız maalesef yaşayamadı:(

Şimdilerde 2,5 yaşına gelen Kırık Kuyruk ve Pasha ile mutlu mesut yaşıyoruz.  Pepe’yle çok iyi anlaşıyorlar. Daha da önemlisi neredeyse koyun koyunalar. Pepe onları kokluyor, yalıyor. Pepe neredeyse onlar Pepe’nin yanında. Hatta bazen sevgileriyle bunaltıyorlar. Keşke insanlar da kedi köpek kadar iyi anlaşsalar.

Onlar benim CANLARIM. Onlar benim hikayem.

Kedilerle ilgili en güzel hikaye.

 

Zeytin ve Çocukları

 

Kedi Kardeşler

 

Please follow and like us:
error0
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir