Sakal moda mı yoksa çirkin erkeklerin maskesi mi?

sakal-moda-mi-yoksa-cirkin-erkeklerin-maskesi-mi

Konuya dünyada ve Türkiye’de olarak iki pencereden bakmak lazım bence. Zira Türkiye’deki sakallı erkekler ile dünyadakilerin, sakal bırakma amaçları başka. Dünyada sakal modası var ama Türkiye’de sakal modasını kullanmak var. Sakallı erkeklerin çirkin olması, bu modayı ne amaçla kullandıklarını gösteriyor:) 

Bizim erkekler modayı fırsata çevirdi. Çirkinliği kapatmak için bir fırsat:)  Okumaya devam et “Sakal moda mı yoksa çirkin erkeklerin maskesi mi?”

Hem aptal hem de çirkin kadınlar çalışmamalı

Hem aptal hem de çirkin kadınlar çalışmamalı

Hem aptal hem de çirkin kadınlar çalışmamalı. Başlangıçta sert gelebilir. Kadınlar çalışmalı. Evli de olsa bekar da olsa çalışmalı. Ekonomik özgürlüğü için çalışmalı. Bir erkeğe bağımlı olmamak için çalışmalı. Üretken olmak için çalışmalı. Özgüven için çalışmalı. Söz sahibi olmak için çalışmalı. Ama öyle zamanlar oluyor ki bazı kadınlara ‘’git evinde otur’’ demek istiyorsun. Öyle kadınlar ki bunlar hem çirkin, hem de aptal hem de kötü kalpliler. Okumaya devam et “Hem aptal hem de çirkin kadınlar çalışmamalı”

Erkekler için çocukları kullanan kadınlar

Erkekler için çocukları kullanan kadınlar

Erkekler için çocukları kullanan kadınlar. İlk okuduğunda içine ürperti veren bir cümle. Çünkü çocukları kullanmak var. Kullanan kadınlar var. Burada kadın yerine anne demek daha doğru olacaktı ancak kadınlar demek onlar için durumu biraz yumuşatabilir. Onlar için durumu biraz yumuşatabilir; aklı, fikri, vicdanı olanlar içinse sonsuz şey ifade eden ve çok değerli olan anneliğin kirlenmesini engeller. Çünkü kimse bir annenin, anne olan bir kadının, çocuğunu kendi çıkarlarını korumak için kullanacağına inanmak istemez.

Ama kullanıyorlar. Kim bunlar? Nasıl kullanıyorlar? Nerede yaşarlar? İnsan mı bunlar? Erkekler için çocukları kullanan kadınlar… Okumaya devam et “Erkekler için çocukları kullanan kadınlar”

Evli olmak mı zor, bekar kalmak mı?

Evli olmak mı zor, bekar kalmak mı?

Evli olmak mı zor, bekar kalmak mı? Evli olmak mı daha zor? Yoksa bekar olup her cephede tek başına savaş mı daha zor? Benim gibi pek çok bekar kadın kendine hep bu soruları sora sora, bekar olarak 30’lu yaşlarına gelirken, aslında içten içe evlenmek de istedi. Doğru adamı bulmaya çalıştı. Bağlanmak istedi. Yanlışlar yaptı. Mutlu da oldu ama hayal kırıklıkları da yaşadı. Okumaya devam et “Evli olmak mı zor, bekar kalmak mı?”