Erkekler Neden Beyaz Tenli Kadınları Daha Çok Beğenir?

Her Yaz geldiğinde hatta yaklaşırken neden deli gibi bronzlaşmaya çalıştığımı anlamaya çalışırken, aslında beyaz tenimin ne kadar da popüler olduğunu öğrendim. Neden güzel kadınlar hep beyaz tenli? Erkekler neden beyaz tenli kadınları daha çok beğenir?Japon kadınlarının hepsi neden bembeyaz bir cilde sahip? Aslında bu soruların cevapları neredeyse aynı. Şöyle ki:
Japonlar eskiden pirinç ve çay tarlalarında çalışırmış. Bütün gün güneşin altında çalışınca da doğal olarak tenleri esmer – daha doğrusu Eda Taşpınar teni kıvamında:) olurmuş. Çalışmayan zenginler tabii ki kaymak gibi:) Bu da bir statü göstergesi. Yani beyaz kadın daha çekici. Geyşaların tercih edilme sebebi de bundan sebep demek ki:)
Bir de çok bilmiş olduklarından güneş ışınlarının yapılarını da hesaba katınca, tenlerine ne kadar zarar verdiğinin şuuru ile bütün kozmetik ürünleri beyaz kalmak için, şemsiyeleri uv korumalı, ellerinde eldiven…
Yani koskoca gezegenleri etrafında döndüren Güneş bir Japon kadınına dokunamıyor:)
Erkekler, kadınlar, güzel kadınlar…Marilyn Monroe, Nicole Kidman… güzel kadınlar da hep beyaz tenli. Erkekler de bunlara hasta:) Peki erkekler neden beyaz tenli kadınları daha çok beğenir? Çünkü erkekler için beyaz tenli kadınlar saflığı, masumiyeti, iyiliği, bakireliği ve hassasiyeti simgeliyormuş. Bir de bu kadınların kokmadıklarını düşünüyorlar sanırım:)

Biraz düşündüğümde;

Beyaz tenli olunca her şey yakışıyor. Her giysi yakışıyor, her  saç rengi yakışıyor, koyu – açık hangi tonda olursa olsun her ruj yakışıyor….

Çok duru ve bebeksi bir görüntü oluyor.

Azıcık bir allık bile harikalar yaratıyor. 

Bunların yanında Güneş ışınlarından çok iyi korunmak, temizliğe ve kullanılan kreme dikkat etmek, darbelere karşı dikkatli olmak ki masa kenarına falan hafif çarpsan bile beyaz ten hemen morarır. 

Tüm bu araştırmalarımdan çıkardığım sonuç: Beyaz tenli olmak iyidir ve beyaz tenli kalmak gerekir:) Bunun için de; 
2018 ve sonraki Yazlar, Güneşe görünme. Gölgede olsan bile -hatta Kışın güneşli günlerde – uv korumalı kremini yanından ayırma.

Please follow and like us:
error0
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir