Sevgilim benden 18 yaş büyükse

Sevgilim benden 18 yaş büyükse suç mu? Benden büyük birine aşık olamam mı? Aşık olursam gerçek değil mi? Aslında aşık değilim de öyle mi zannediyorum? Altında başka bir neden mi var? Çıkar beklentim mi var acaba? Ağır basan duygu değil de mantık mı yoksa? Aslında bu soruları sormamın nedeni ön yargılar, toplumun belirlediği bazı kurallar.  

Çünkü sen kendinden 15 – 20 yaş büyük bir erkekle birlikteysen normal değildir bu. Her şeyin bir ölçüsü var canım. Aşık olacağın adamı da ölçüler dahilinde belirlemen lazım:)

Aradaki fark 15 – 20 yaş olmaz ama 10 olursa tamam mı? Bunun bir minimum ve maksimumu vardır herhalde. Kaç olduğu, kimin belirlediği meçhul. Ama uymak zorundasın yoksa sana öcü gibi bakarlar. Konuşmaya başlarlar: ‘’Kıza bak babası yaşında adamla birlikte.’’ ‘’Tabi adam zengin’’. ‘’Neyin peşinde kim bilir’’. ‘’Bu kız hep böyleydi zaten’’

Ama bazıları umursamaz kimseyi, söylenenleri takmaz, kulaklarını tıkar, kendi düşündüğüne, yaşadığına, hissettiğine bakar. Ön yargılar ve toplumun belirlediği bazı kurallardan etkilenmez.

Ben onlardanım. Ve ben kendimden büyük erkekleri seviyorum. Benim sevgilim benden 18 yaş büyük.  Sevgilime aşığım. Çok seviyorum. Çok saygı duyuyorum. Bunun nedenlerini de çok iyi biliyorum.

O beni dinliyor. Ama öylesine dinlemiyor. Gerçekten dinliyor, anlıyor. Yorumları ve önerileri hep faydalı oluyor. Çünkü muhtemelen benim yaşadığıma benzer bir şey yaşamış daha önce. Bu yüzden en iyi tavsiyeleri kendisinden alıyorum.

O beni güvende hissettiriyor. Çünkü bulunduğu ortamda her şeye hakim. Her zaman kendinden emin. İnsanlar saygı duyuyorlar. Kime nasıl davranacağını bildiği için hiç bir yerde gerginliğe neden olmuyor. Hep kararlı, sakin ve cool:)

O beni şımartıyor. Çünkü kendine güveniyor, saçma sapan egoları ve çiğlikleri yok. Günümüz erkeklerinde göremediğimiz görgüye sahip. Kadına saygı duyuyor çünkü gerçek bir kadın tarafından çok iyi eğitilmiş, yetiştirilmiş.Kadına verdiği değeri göstermeyi biliyor ve çekinmiyor. Kapımı açıyor, sandalyemi çekiyor, masada servis yapıyor, sürprizlerle şaşırtıyor…Daha ne olsun ki:)  Sevgilim benden 18 yaş büyükse suç mu?  

O hep bakımlı, temiz, sade ve şık. Çünkü kendine saygı duyuyor. Hayatın değerini biliyor. Sağlığına dikkat ediyor. İşine çok önem veriyor ama sporunu da ihmal etmiyor. Öylesine yaşamıyor. Belirli bir sosyal çevresi var ve hem kendine hem de çevresine karşı sorumluluklarını biliyor.

Şarap seçmeyi biliyor, nerede yemek yenir biliyor, nereden alış veriş yapılacağını biliyor, nerede tatil yapılacağını biliyor. Pek çok konuda benden çok şey biliyor. Ama hiç küstahlık yapmıyor. 

O kadar çok şey var ki daha sayamadığım, yazamadığım. Bana kendimi hep güzel ve özel hissettiriyor. Sevgilim benden 18 yaş büyükse suç mu?

Bütün bunlar benim kendimden 18 yaş büyük bir erkekle, bir ‘’çıkar’’ ilişkisi yaşadığımı gösteriyorsa evet ben çıkarcı bir insanım:)

Please follow and like us:
error0
fb-share-icon
Tweet 20
fb-share-icon20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir